Właściwości lecznicze groty solnej

23 maja 2016
23 maja 2016

Grota solna to metoda na wykorzystanie dobroczynnych właściwości soli w celach leczniczych i rekreacyjnych.

Sól oczyszcza naszą skórę, napina ją, wspomaga proces odchudzania i walki z cellulitem. Mikroelementy w niej pozytywnie wpływają na samopoczucie i działają relaksująco. Seanse w grocie solnej są znakomitym uzupełnieniem terapii leczniczej.

W jaskini solnej uwalniane są takie pierwiastki jak żelazo (niezbędny składnik hemoglobiny), magnez (korzystny dla układu sercowo- naczyniowego), potas (poprawia ukrwienie skóry), jod (ma działanie bakteriobójcze, odpowiada za funkcjonowanie tarczycy), selen (spowalnia proces starzenia się skóry), brom (uspokaja nasz układ nerwowy) i miedź, która działa antygrzybicznie.

Pomieszczenie w grocie solnej wyłożone jest blokami soli, a podłogę pokrywają jej kryształki. Jaskinie solne wyposażone są w specjalne wentylatory i podgrzewacze, dzięki którym sól paruje i nasyca powietrze wartościowymi pierwiastkami. Światło w grocie solnej jest łagodne, przyćmione, o uspokajających barwach. Wokół rozbrzmiewa relaksująca muzyka. Dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu, muzyce i leżakom pobyt w grocie solnej to uniesienie dla zmysłów. Przebywanie w jaskini jest szczególnie wskazane dla osób starszych, natomiast nie ma ograniczeń wiekowych do korzystania z groty. Nawet kilkumiesięczne dzieci mogą korzystać z seansów w otoczeniu bloków solnych. Pobyt w jaskini jest również korzystny dla kobiet w ciąży.

Klimat groty solnej korzystny jest przede wszystkim w leczeniu takich schorzeń jak astma oskrzelowa, niedoczynność tarczycy, przewlekłe nieżyty oskrzeli, nosa, gardła i krtani, spadek odporności, zapalenie zatok, nerwice, choroby skóry (trądzik, łuszczyca itp.), problemy sercowo- naczyniowe.

Istnieją jednak przeciwwskazania zdrowotne do korzystania z seansów w grotach solnych. Są to np. uczulenie na jod, otwarte rany, nadczynność tarczycy, wysoka gorączka, choroba nowotworowa, ostre stany gruźlicy i marskość płuc.

Miałeś już okazję wypocząć i zrelaksować się w otoczeniu soli? Zapraszamy do groty solnej w Hotelu Lidia oraz Unitral.

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij