Wielkanoc nad morzem – tak czy nie?

13 marca 2017
13 marca 2017
Te święta mogą być wyjątkowe, a przy tym nie stracić swojej magii i rodzinnej atmosfery, nawet jeśli spędzimy je poza domem.

Smacznie i zdrowo

Organizowanie świąt w domu większości z nas kojarzy się głównie z czasochłonnymi przygotowaniami. Z pieczeniem ciast, z przyrządzaniem lubianych przez gości potraw, z generalnymi porządkami w domu… Mało kto jednak za tym przepada. Z drugiej strony żal nie zjeść w Wielkanoc ulubionej babki, nie spróbować sałatek, jajka. Dlatego też coraz popularniejsze stało się spędzanie świąt w hotelach. W ubiegłym roku np. w hotelu Lidia Wielkanoc spędziło ponad 200 osób. Kucharze przygotowali dla nich bogate menu, a najbardziej wystawne było oczywiście świąteczne śniadanie. Nie inaczej będzie w tym roku. W ofercie „Wielkanoc nad morzem 2017” są 3 ekskluzywne śniadania w formie bufetu (w tym świąteczne) i tyle samo obiadokolacji.

Rodzinnie

Najważniejsze podczas świąt to spędzić czas z tymi, na których nam zależy – wyjść na spacer z dziećmi czy usiąść przy stole z bliskimi. Gdy jesteśmy w domu, coraz częściej jednak nam to umyka. Nie potrafimy oderwać się od codzienności, od problemów. Z kolei gdy ktoś ściąga z naszych barków ciężar przygotowania rodzinnej uroczystości, możemy odetchnąć i skupić się na przyjemnościach. Wtedy zostaje czas na wspólne świętowanie. Malowanie jajek, zdobienie mazurków i babek wielkanocnych, przygotowywanie koszyczków wielkanocnych… To jednak nie wszystko! W Lidii prócz tradycyjnych wielkanocnych zabaw są bowiem również, inne mniej typowe dla Wielkanocy atrakcje. W tym roku będą to chociażby rodzinny turniej bowlingowy czy wieczór z muzyką na żywo. Każde z tych zajęć to pretekst do spędzenia czasu z bliskimi. I najważniejsze – żaden z gości o nic nie musi się martwić.

Z myślą o dzieciach

Na święta zazwyczaj najbardziej czekają najmłodsi. Kiedy jesteśmy w domu, niekoniecznie jednak mamy czas, by poświęcić im dokładnie tyle czasu, ile byśmy chcieli. O świątecznych grach i zabawach już nie wspominając. W większości hoteli natomiast do dyspozycji maluchów są animatorki, które doskonale wiedzą, jak zorganizować im wolny czas. W hotelu Lidia organizują dla nich zajęcia tematyczne, grają z nimi w gry planszowe. Dzieci do woli mogą też korzystać ze specjalnie przygotowanej dla nich sali zabaw, dwupoziomowego „małpiego gaju”, suchego basenu z piłeczkami i minisalonu gier multimedialnych Xbox. Największymi atrakcjami dla maluchów podczas świątecznego wypoczynku pozostają chyba jednak szukanie wielkanocnego zajączka i wielka wodna bitwa w hotelowym basenie w lany poniedziałek!

Miniwakacje

Wielkanocny wypad nad morze to jednak nie tylko pyszne jedzenie i mnóstwo atrakcji. To również relaks i wypoczynek. Zazwyczaj, przygotowując święta w domu, jesteśmy przemęczeni, czasem nawet sfrustrowani. Przyjeżdżając tutaj, mamy do dyspozycji basen pływacki, rekreacyjny i jacuzzi, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Jest też łaźnia parowa, a jeśli zależy nam nie tylko na relaksie, ale też na wysiłku – możemy skorzystać ze sprzętu fitness.

Istnieje również możliwość wypożyczenia rowerów czy wzięcia udziału w zajęciach nordic walking dla rodzin z dziećmi z instruktorem na świeżym powietrzu. Warto, tym bardziej że na terenie Darłowa znajdują się obszary Natura 2000, powietrze jest wolne od smogu, a w morskiej bryzie znajduje się cenny dla zdrowia jod.

Wielkanocny pobyt w Darłowie, w hotelu Lidia trwa 4 dni (14-17.04). Jeśli jednak będziemy chcieli, by świąteczno-wakacyjna atmosfera trwała kilka dni dłużej (a jest to bardzo możliwe!), możemy przedłużyć pobyt z rabatem do 50%!

 

 

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij