Warsztaty żeglarskie dla dzieci

22 grudnia 2017
22 grudnia 2017

23 i 30 grudnia wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach, które poprowadzi kapitan Mariusz Górnisiewicz.

Podczas grudniowych zajęć będzie trochę teorii i zabawy. Chciałbym, żeby na początku dzieci zobaczyły, na czym polega żeglowanie – mówi M. Górnisiewicz, komandor Klubu Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego “Błękitni”. Będzie również trochę zajęć praktycznych – nauczę dzieci m.in. podstawowych węzłów żeglarskich i będą miały okazję zobaczyć, jak na żywo wygląda prawdziwa łódka żeglarska.

Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 7 do 14 lat, al. zarówno nieco młodsze, jak i starsze nie powinny się podczas nich nudzić. Tym bardziej że prowadzący warsztaty swoją przygodę z żeglarstwem również zaczynał stosunkowo późno, bo dopiero w szkole średniej.

Trafiłem wtedy, trochę przypadkowo, na obóz żeglarski. Bardzo szybko mi się to spodobało. Zdałem od razu pierwszy patent żeglarski – opowiada. Dziś pan Mariusz jest kapitanem, a dzięki żaglom opłynął już prawie pół świata. Równo rok temu wracał chociażby z Kalifornii. Jego podopieczni – dzieci z Klubu Żeglarskiego “Błękitni” byli już z nim m.in. w Chorwacji, na Malcie i w Sycylii.

Najbliższe warsztaty żeglarskie odbędą się w sobotę, 23 grudnia, kolejne tydzień później. Zapraszamy do udziału!

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij