Warsztaty mydlarskie

13 marca 2015
13 marca 2015

Czy dzieci mogą samodzielnie wykonać najprawdziwsze, pieniące się i pachnące mydełka? Ależ oczywiście! Hotel Senator posiada w swojej szerokiej ofercie niebanalne zajęcia dla naszych najmłodszych gości – warsztaty mydlarskie.

Tworzenie spersonalizowanych mydełek to nie tylko świetna zabawa, ale i sposób na twórcze spędzenie wolnego czasu, rozwój wyobraźni oraz sprawności manualnej. Tego typu zajęcia wymagają (w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym) niewielkiej pomocy ze strony rodziców, więc co za tym idzie są doskonałą formą integracji dla całych rodzin.

Jak to się robi? Potrzebujemy masy glicerynowej, którą rozgrzewamy, by nadać jej postać płynną. Następnie każdy z uczestników warsztatów dostaje porcję „bazy” i w tym momencie zaczyna się prawdziwa zabawa! Do dyspozycji mamy szeroką gamę rozmaitych barwników i olejków zapachowych. Są one ekologiczne, bezpieczne dla skóry twarzy i ciała (posiadamy certyfikaty).  Po dodaniu do gorącej masy glicerynowej kilku kropel barwnika oraz aromatu, mamy już podstawę naszego mydełka, którą przelewamy do silikonowej foremki o wybranym przez nas kształcie. Możemy nadać mydełku jeszcze bardziej indywidualny charakter, zatapiając w nim muszelki, suszone kwiaty, lawendę, czarny sezam, płatki owsiane, cukier trzcinowy, itp. Bardziej ambitne osoby mogą pokusić się o zrobienie mydła warstwowego (2-3 warstwy w różnych kolorach) bądź zatopienia mniejszego mydła (ciemnego) w większym (jaśniejszym). Wyobraźnia nie ma tutaj granic!

Jedynym „minusem” zajęć jest czas oczekiwania na efekt naszej pracy. Zastyganie masy glicerynowej trwa ok. 20-25 minut, co stanowi wielką próbę cierpliwości dla naszych milusińskich. Zostaje to jednak wynagrodzone w momencie, kiedy wyjmują mydło z foremki, a z ich ust wydobywają się słowa zachwytu. Teraz pozostaje tylko zapakować mydełko w celofan, przewiązać ozdobną wstążką i mamy przepiękną, ale i użyteczną, pamiątkę z pobytu w hotelu lub prezent dla kogoś bliskiego.

Wielu dorosłych uczestników naszych warsztatów mydlarskich zachwyca się pomysłem i deklaruje zamiar jego wykorzystania w swoich domach. Jest to bowiem oryginalny sposób na zorganizowanie przyjęcia dla dzieci, kreatywnej zabawy dla całych rodzin, samodzielnego stworzenia prezentów dla bliskich.

Warsztaty mydlarskie cieszą się ogromną popularnością w Hotelu Senator. Dla nas najważniejsze jest, że są one świetną zabawą oraz dostarczają wiele radości goszczącym u nas dzieciom, które wychodzą z zajęć nie tylko z piękną pamiątką, ale i z uśmiechem na twarzy.

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij