Unikatowy basen z solą z Jordanii

27 października 2015
27 października 2015

SPA w klimacie Morza Martwego

Hotele prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert i robią wszystko aby skusić klienta oryginalnością zabiegów. Coraz częściej znaleźć można propozycje zabiegów bazujących na minerałach z Morza Martwego. Nie wystarczy się jednak wyróżniać. Pobytowi w SPA powinna towarzyszyć nieodzowna gwarancja skutecznych i widocznych efektów. Najlepiej gdy efekty te czuje się szybko i dostrzegają je inni. Chodzi o aby każdy mógł przekonać się, że to naprawdę działa.  Korzystanie z naszego SPA przynosi przede wszystkim widoczne rezultaty w najszerszym z możliwych spektrum pod względem terapeutycznym, zdrowotnym i pielęgnacyjnym. Szeroki wachlarz usług SPA a także możliwość tworzenia indywidualnych programów pobytu sprawia, że każdy gość znajdzie tu ofertę skrojoną na swoją miarę.

Woda, błoto, słońce i powietrze

Kompleks SPA w klimacie Morza Martwego w Hotelu Unitral oparł swoją filozofię na najlepszej, bo sprawdzonej od wieków recepcie piękna i zdrowia prosto znad Morza Martwego. Na powierzchni 1600 m² stworzony został unikatowy klimat łączący terapeutyczne właściwości najcenniejszych skarbów rodem z najniższego miejsca na Ziemi, w którym znajduje się Morze Martwe. Woda, błoto, słońce i powietrze – wszystkie te terapeutycznie unikalne dobra w cudowny sposób przenikają się tutaj,  tworząc idealne warunki dla zdrowia i urody. Basen z solą z Morza Martwego, gorący kompleks saun i łaźni, grota solna oraz strefa Wellness z czternastoma tematycznymi gabinetami oferują wypoczynek inny niż wszystkie.  W żadnym innym SPA nie udało się w tak nadzwyczajny sposób połączyć najlepszych naturalnych elementów o właściwościach leczniczych, rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej. To oferta stworzona dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują nie tylko relaksu ale namacalnego i szybkiego rezultatu.

Relaks w 15-proc. zasoleniu

Woda jak w Morzu Martwym, czyli pierwszy i jak dotąd jedyny w Polsce basen z solą z Morza Martwego. Zasolenie do 15% sprawia, że kołysanie się na jego tafli to nie tylko niezapomniany relaks ale również rewolucyjny wręcz zabieg upiększający i zdrowotny. Żaden inny basen solankowy w Polsce nie może pochwalić się taki wysokim stężeniem soli. Woda z Morza Martwego bardzo różni się od wody innych mórz, w których aż 97% stanowi zwykła sól kuchenna (NaCl). Natomiast w wodzie naszego basenu soli jest tylko 8%, a znaczne ilości innych, cennych dla medycyny i kosmetyki związków, stanowią takie pierwiastki jak magnez, potas, brom, jod i wiele innych, zwłaszcza mikroelementy.

Liczne badania wykazały, że sole z Morza Martwego mają leczniczy wpływ na cały organizm człowieka. Kąpiele solankowe w solach magnezowych są bardzo skuteczne w leczeniu dolegliwości, które wywołane są niedoborem magnezu. Organizm znacznie łatwiej przyswaja sobie magnez z solanki niż z preparatów medycznych. Solanka w naszym basenie ma stężenie ok. 15%. Dla porównania stężenie soli w Bałtyku wynosi 0,8%, a w płynie komórkowym 0,9% (roztwór fizjologiczny).

Sól wykorzystywana do zasolenia wody w basenie pochodzi z jordańskiej części Morza Martwego. Jest to produkt najwyższej jakości, posiadający wszystkie wymagane atesty i certyfikaty, przebadany pod kątem składu m.in. przez Wydział Farmaceutyczny, Zakładu Chemii Fizycznej, Akademii Medycznej w Warszawie.

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij