Jak na żagle, to do... Dźwirzyna!

17 maja 2021
17 maja 2021

Na żagle, windsurfing, kitesurfing... - nowa marina to raj dla miłośników sportów wodnych.

 

W ubiegłym roku nad jeziorem Resko Przymorskie w Dźwirzynie powstało Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej. To nowoczesna baza sportowa, z której mogą korzystać zarówno klubowicze, jak i osoby z zewnątrz. Jeśli będziecie wypoczywać w Dźwirzynie, koniecznie wpiszcie to miejsce w Wasze wakacyjne plany.

Dźwirzyno vs. Mazury

Lepszego miejsca do uprawiania sportów wodnych nie można sobie chyba wymarzyć! Niektórzy mówią nawet, że w Dźwirzynie są lepsze warunki niż na samych Mazurach, które są mekką żeglarzy. Tutaj, nad jeziorem Resko dzięki nadmorskiej bryzie zawsze jest wietrznie. Poza tym akwen jest stosunkowo płytki i bezpieczny. Stąd miejsce docenią nie tylko doświadczeni żeglarze, ale także początkujący sportowcy. W doskonałych warunkach mogą tutaj  doskonalić swoje umiejętności i uczyć się żeglarstwa, windsurfingu czy kitesurfingu. Zajęcia, kursy i sprzęt są dedykowane klubowiczom, ale osoby chętne - mogą korzystać z nich po dołączeniu do klubu. W tej chwili np. trwa nauka kitesurfingu. 

Wiatru w żagle! 

Na miejscu można oczywiście pożeglować. Tuż przy brzegu znajduje się w pełni wyposażone centrum żeglarskie. Zaplecze sanitarne (łazienki, dostęp do wody pitnej), taras widokowy, miejsce na ognisko, plaża hangary na łodzie, pochylnie do wodowania, a także plac do postoju łodzi - wszystko to jest do dyspozycji żeglarzy. Można tutaj również zacumować bezpiecznie łodzie, skutery wodne, motorówki i innego rodzaju sprzęt pływający. 

Żeby jednak móc skorzystać z nabrzeża z pływającymi pomostami i miejsc cumowniczych, warto wcześniej sprawdzić ich dostępność. Podobnie zresztą jak w przypadku osób, które nie dysponują własnym sprzętem. Zdarza się bowiem, że klub umożliwia gościom z zewnątrz czarterowanie żaglówek. 

Półkolonie żeglarskie dla dzieci

Na nudę nie będą narzekać tutaj również dzieci. Na miejscu znajdują się bowiem plac zabaw i plaża. Na miejscu odbywają się również zajęcia z żeglarstwa dla dzieci z klubu i okolicznych szkół. Nawet jeśli w nich nie uczestniczymy, warto zobaczyć, jak najmłodsi radzą sobie w roli sterników. Widok jest niesamowity! 

Z kolei w wakacje są tutaj planowane półkolonie żeglarskie. Udział w nich będą mogły wziąć zarówno dzieci należące do klubu żeglarskiego, ale nie tylko. Zapisywać będą mogli się również najmłodsi spędzający wakacje w Dźwirzynie.

Bezpłatne kursy  

Warto polecić to miejsce także osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Dla nich bowiem uruchomiono niedawno projekt unijny, w ramach którego mogą bezpłatnie korzystać ze szkoleń żeglarskich. Zajęcia są bardzo atrakcyjne i oprócz części teoretycznej, mają również wymiar praktyczny. Niektóre z nich odbywają się na wodzie - mówi kapitan Mariusz Górnisiewicz, pełniący w obiekcie funkcję kierownik wyszkolenia żeglarskiego, a także  komandora klubu żeglarskiego. 

Jezioro dla żeglarzy

Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie to część Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego i bez wątpienia - żeglarska perełka na Pomorzu Zachodnim. Jeśli będziecie w okolicy, koniecznie odwiedźcie to miejsce. Nawet jeśli nie uprawiacie sportów wodnych, zajrzyjcie tutaj choćby na spacer. Z pewnością spodoba się Wam nadmorski klimat tego miejsca! 

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij