Hotelarze pomagają Fundacji DKMS

11 lutego 2020
11 lutego 2020

Hotelarze i Goście Grupy Hotele Nadmorskie - razem z Fundacją DKMS i Harmony Polish Hotels - pomogą chorym na białaczkę.

 

16 lutego (niedziela) w Hotelach Nadmorskich będzie odbywać się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Jeśli tego dnia będziecie w okolicy Dźwirzyna, Darłówka lub Mielna, koniecznie dołączcie. 

Szansa jedna na milion

Im więcej osób się zarejestruje, tym większa szansa, że ktoś uratuje życie! A nie jest to łatwe. Ze statystyk wynika, że szansa na znalezienie „bliźniaka genetycznego” wynosi 1:20 000, a w przypadku gdy chory ma rzadki genotyp - nawet jeden do kilku milionów! 

Zachorować na białaczkę może natomiast każdy - dziecko, nastolatek, dorosły. Ta choroba nie wybiera. Dlatego też tak ważne jest, by pomóc tym, którzy zmagają się z nowotworem krwi.

Kilka minut vs całe życie

Rejestracja w potencjalnej bazie dawców szpiku trwa zaledwie kilka minut. Jeśli macie od 18 do 55 lat, ważycie nie mniej niż 50 kg i nie macie znacznej nadwagi, Wy również możecie pomóc. Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz, a wolontariusze z Fundacji DKMS pobiorą Wam wymaz z jamy ustnej.

Tylko i aż tyle wystarczy, by dowiedzieć się, czy gdzieś na świecie jest Wasz bliźniak genetyczny, który może potrzebować Waszej pomocy. Dla Was to tylko jedno krótkie badanie, dla niego - szansa na życie.

 


Dołączcie do nas i 16 lutego spotkajmy się:

  • w Hotelu Lidia w Darłówku (godz. 10:00-12:00),

  • w Medical SPA Unitral w Mielnie (godz. 13:00-15:00)

  • lub w Hotelu Senator w Dźwirzynie (15:00-17:00). 

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij