Krok w stronę zdrowia

20 października 2019
20 października 2019

Czy wiedzieliście, że Wasze stopy wpływają na samopoczucie? Umówcie się na Analizę Stopy w Medical SPA Unitral w Mielnie, a dowiecie się, co zrobić, by czuć się i wyglądać lepiej.

 

Zdarza się Wam, że podczas spaceru bądź uprawiania sportu odczuwacie ból? Jest duża szansa, że można temu zapobiec bardzo jednym prostym trikiem…

Wystarczy 10 minut, by wiedzieć

10 minut. Dokładnie tyle wystarczy, by dowiedzieć się, co może być przyczyną wady postawy czy pojawiającego się czasami bólu. Jak można to sprawdzić w tak krótkim czasie? Wystarczy szybkie, ale dokładne badanie na podoskopie. To właśnie z pomocą tego urządzenia można ocenić rodzaj stopy, a co za tym idzie - dobrać idealne obuwie. 

Dla sportu i dla zdrowia 

Co ciekawe, w ten sposób można bezbłędnie ocenić, jak poradzić sobie z ewentualnymi problemami. Jeśli np. bolą nas pięty, plecy czy nasze stawy są przeciążone, odpowiednio dobrana wkładka jest w stanie ten problem właściwie wyeliminować. Podobnie jak dotykające wielu biegaczy - zapalenie Achillesa czy np. kolano biegacza.  

Lista możliwości jest długa. Wystarczy tylko właściwa ocena i wybór odpowiedniej wkładki Footbalance - zależnie od potrzeb sportowej bądź też leczniczej. 

Spersonalizowana, nie uniwersalna 

Na czym polega przewaga takiej wkładki od tej, którą możemy kupić chociażby w każdym sklepie obuwniczym? Przede wszystkim jest dopasowana idealnie do naszych potrzeb. Z wielu typów wkładek można uformować idealną dla siebie i dopasowaną do każdego buta. Można wybrać  również szerokość wkładki, amortyzację, grubość i sztywność w zależności od wady stopy. Z kolei żadna, choćby najdroższa i najlepsza wkładka dostępna w sklepach nie będzie niestety spersonalizowana. Być może przyniesie ulgę na krótko bądź poprawi komfort chodzenia, natomiast - nie pomoże Wam uporać się z wadą postawy czy pojawiającymi się w związku z nią dolegliwościami. 


Nawet jeśli wydaje Wam się, że problem Was nie dotyczy, warto, choćby z czystej ciekawości poświęcić 10 minut i dowiedzieć się, w jakiej kondycji są Wasze stopy. Zwłaszcza że, szacuje się, że wady dotyczą aż 70% z nas. 

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij