Saunowanie w Hotelu Senator

15 czerwca 2017
15 czerwca 2017

Zazwyczaj największą przeszkodą dla nowicjuszy są zasady Poprawnego saunowania. Z każdą kolejną nocą saunową coraz więcej osób jednak się do nich przekonuje.

Saunowicze

Noce saunowe w Hotelu Senator przyciągają w większości stałych gości z okolic Kołobrzegu. Są to osoby świadome dobroczynnego działania sauny, ale również nowicjusze, którzy lubią spędzać czas w dobrym towarzystwie, przy dobrej zabawie, a taka towarzyszy każdej nocy saunowej – mówi saunamistrz Hotelu Senator Piotr Mikulski.

Coraz częściej w Dźwirzynie pojawiają się również osoby mieszkające znaczenie dalej; które przyjeżdżają do hotelu specjalnie na noc saunową. To świadczy o tym, że hotel zaczyna być postrzegany jako obiekt gdzie można posaunować – dodaje.

Zalety saunowania

Saunowanie stało się modne, ale to najmniej istotna zaleta. Saunamistrz z Hotelu Senator wśród plusów korzystania z sauny wymienia trzy – pierwsze są fizyczne, drugie psychiczne, a trzecie – towarzyskie. Wszystkie są również ważne, bo utrzymują nasze zdrowie w dobrym stanie.

Dla każdego saunowicza co innego jest jednak priorytetem. Mnie najbardziej przekonuje w saunowaniu to, że we współczesnym szybkim stylu życia to właśnie pobyt w saunie daje możliwość zwolnienia, wyciszenia się, bycia z samym sobą, a jednocześnie w towarzystwie – mówi Piotr Mikluski.

Pierwszy raz w saunie

Przed pierwszym skorzystaniem z sauny warto zapoznać się z przeciwskazaniami zdrowotnymi lub skonsultować się z lekarzem. Na temat zalet i korzyści z saunowania powiedziano już chyba wszystko, ale o tym, jak nasz organizm będzie reagować na tę formę relaksu, przekonamy się dopiero w praktyce.

Poprawne saunowanie – dlaczego warto tego przestrzegać?

Zazwyczaj największą przeszkodą dla nowicjuszy są jednak nie przeciwskazania, a zasady Poprawnego saunowania.  To szereg czynności, które należy stosować w saunie – tłumaczy P. Mikulski. Zostały one określone przez Polskie Towarzystwo Saunowe, którego mam przyjemnośc być członkiem i odnoszą się do każdego elementu saunowania. Mówią o tym, jak powinniśmy zachować się począwszy od przygotowania się do wejścia do sauny, pobytu w niej, aż po samo wyjście – dodaje.

Szczegółowy opis tych zasad można znaleźć między innymi na stronie Hotelu Senator. Czytając je, warto przez cały czas pamiętać o tym, że wszystkie mają jeden cel – uzyskanie jak najwięcej korzyści dla ciała i duszy w trakcie pobytu w saunie.

Noce saunowe z zasadami

Nową tradycją Hotelu Senator stały się noce saunowe. W ich trakcie zasady Poprawnego saunowania są sprawą pierwszorzędną.

Zanim rozpocznie się saunowanie, są one szczegółowo przeze mnie omówione – wyjaśnia saunamistrz Piotr. Zarówno ja, jak i moi koledzy z branży zdajemy sobie sprawę, że edukacja saunowa tak w naszym hotelu, jak i całym społeczeństwie jest procesem ewolucji i wymaga czasu. Dlatego też w trakcie nocy saunowych zdarzają się osoby, które nie od razu chcą się poddać tym regułom. Niemniej jednak z czasem zmieniają zdanie. Inną sprawą jest wyegzekwowanie tych zasad od Gości hotelu w codziennym funkcjonowaniu strefy saunowej – tutaj należy uzbroić się w szczególną cierpliwość. Jestem jednak dobrej myśli. Praktyka pokazuje, że coraz więcej osób korzysta ze strefy saun właściwie, a przy odpowiednich działaniach edukacyjnych (rytuały, wieczory i noce saunowe, a także pogadanki i prezentacje saunowe) dojdziemy do momentu, w którym wszyscy odwiedzający sauny Hotelu Senator będą w sposób świadomy stosować zasady poprawnego saunowania – podsumowuje.

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij