Mały pływak

26 lipca 2017
26 lipca 2017

Pływanie to jedna z popularnych metod rekreacyjnych, ale też niezwykle ważna umiejętność poruszania się w wodzie, której ja niestety nie opanowałam.

Rozmawiając ostatnio ze znajomym instruktorem pływania zapytałam się go od kiedy najlepiej jest zacząć naukę pływania. Okazuję się, że już od niemowlęcia! Dzieci uwielbiają wodę i bardzo swobodnie się w niej czują. Maluch, który od początku oswojony jest z wodą jest odważniejszy, poprawia swoją koordynację ruchową dzięki czemu „na lądzie” lepiej unosi główkę i nogi, obraca się na boki, a później łatwiej jest mu nauczyć się siedzieć, raczkować i chodzić. Najlepiej zacząć zabierać na basen dzieci już w wieku 2-3 miesięcy.

Pływanie od najmłodszych lat nie tylko kształtuje nasze dziecko ruchowo ale również pozwala na rozwój zaufania i bliskości z rodzicem, co jest bardzo ważne dla przyszłego poczucia wartości naszego dziecka.

W każdym z hoteli nadmorskich znajdziecie dostosowane dla dzieci baseny, których czystość sprawdzana jest regularnie, a bezpieczeństwa strzegą dobrze wykwalifikowani ratownicy.

Dlatego nie zwlekajcie dłużej. Wskakujcie w kąpielówki i stroje kąpielowe i marsz na basen po zdrowie dla Waszego dziecka.

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij