Kobiety lubią brąz

03 lipca 2015
03 lipca 2015

Wraz z przyjściem wiosny porzucamy grubą, zimową odzież i wkładamy lżejsze, odsłaniające nieco ciała ubrania. W związku z tym chcemy, aby nasza skóra wyglądała świeżo i promiennie, dlatego blady odcień skóry staramy się zastąpić pierwszą, delikatną opalenizną. Pomocne w uzyskaniu wymarzonego odcienia skóry będą samoopalacze czy balsamy brązujące skórę.

Jak to działa?

Samoopalacz barwi skórę na ciemniejszy odcień dzięki dużej zawartości DHA- jest to bezpieczny związek chemiczny dihydroksyaceton. Nie wnika w głąb skóry, ale działa na jej powierzchni. Nie powoduje alergii. Charakteryzuje się intensywnym zapachem, który nasila się w kontakcie ze skórą. Samoopalacz działa bardzo mocno, dlatego trzeba starannie go aplikować, aby zapobiec powstawaniu smug. Wchłania się około 2 godzin. Dopiero po upływie tego czasu najlepiej włożyć ubranie, ponieważ kosmetyk może je zabarwić.

Godny polecenia jest Samoopalacz Self-Tanning Cream firmy THALGO. Pozwala uzyskać naturalną i głęboką opaleniznę przez cały rok. Nawilża i pielęgnuje skórę ( dostępny w Bursztynowym Spa w Hotelu Senator (SPA nad morzem) )

Balsam brązujący to kosmetyk pielęgnacyjny z niewielką ilością DHA, który powoduje, że efekt opalenizny uzyskujemy stopniowo i bardziej równomiernie. Zapach jest delikatniejszy niż w przypadku samoopalacza. Balsam brązujący można stosować codziennie, pielęgnując przy tym skórę ze względu na zawartość różnych składników aktywnych np. nawilżających, ujędrniających, wygładzających. Dodatkowym plusem jest możliwość regulowania intensywności opalenizny.

Jak stosować kosmetyki samoopalające i brązujące?

Najlepiej przed aplikacją preparatu wykonać dokładny peeling skóry. Zapewni to bardziej równomierną opaleniznę. Warto wiedzieć, że kosmetyki te w kontakcie z włosami zmieniają ich kolor na rudy, dlatego brwi i skórę przy nasadzie włosów należy zabezpieczyć tłustym kremem bądź wazeliną. Preparat nakładamy kolistymi ruchami. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce. Można również wcześniej założyć rękawice gumowe.

Jeśli po aplikacji powstaną smugi można spróbować wybielić je sokiem z cytryny lub tłustym mleczkiem.

Jeśli lubimy opaloną skórę warto korzystać z tego sposobu uzyskania pięknej opalenizny, ponieważ działanie promieni słonecznych i korzystanie z solarium przyspiesza starzenie się skóry, może powodować powstawanie przebarwień i reakcji alergicznych oraz poparzeń.

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij