Aromatyczny rytuał saunowy

05 września 2016
05 września 2016

O leczniczych i relaksacyjnych właściwościach sauny wie każdy kto chociaż raz dał się namówić na seans. Podczas pobytu w saunie nasz organizm oczyszcza się z toksyn, wyrównuję się ciśnienie krwi, a cisza i spokój jaki panuje w pomieszczeniu pozwala nam na błogi relaks.

O historii sauny i jej rodzajach pisaliśmy już wcześniej. Dziś chcemy zwrócić Waszą uwagę na nowy rodzaj saunowania…

Od września, w Hotelu Senator w Dźwirzynie, w każdą środę, piątek i sobotę odbywać się będą rytuały saunowe z Mistrzem Ceremonii. Mistrzem Ceremonii może zostać tylko ta osoba, która ukończyła specjalne szkolenie Saunomistrza. Ten zaszczytny tytuł w Hotelu Senator nosi Pani Dorota, Pani Justyna i Pan Mariusz. Rytuał saunowania naparowego, zwany z języka niemieckiego aufguss, polega na połączeniu sauny z aromaterapią. Każdy Mistrz Ceremonii przed seansem przygotowuje swoją tajemną miksturę olejków zapachowych. Następnie polewa nią rozgrzane w saunie kamienie, a powstały napar rozprowadza ręcznikiem bądź liściem wiklinowym. Jedna taka sesja trwa od 10 do 12 minut. W Hotelu Senator można skorzystać z trzech rodzai ‚zapachowych’ seansów – morskiego, leśnego i cytrusowego.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia naszych saun i poddaniu się aromatycznemu relaksowi.

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij